gaśnice proszkowe
Technologie

Jak wybrać sprzęt pożarowy by spełniał nasze wymagania?

Każdemu z nas potrzebne jest bezpieczeństwo. Jednym z najsilniejszych klęsk żywiołowych jest pożar. Powinniśmy dołożyć wszelkich starań by się przed nim chronić. Sprawdź co powinieneś kupić by być bezpieczny i zadowolony z sprzętu przeciwpożarowego oraz pierwszej pomocy.  

Jaką gaśnice wybrać?

W pierwszej kolejności sprawdźmy jakie jest przeznaczenie naszego obiektu. Jeśli jest to zakład pracy gdzie pracują ludzie dodatkowo powinniśmy przestrzeń robocza wyposażyć a apteczki pierwszej pomocy o których napiszemy poniżej. Gaśnica w zależności od pomieszczenia powinna być dobrana odpowiednio. Gaśnice proszkowe używamy w pomieszczeniach gdzie możliwe będzie sprzątnięcie po zakończeniu gaszenia. Proszek gaśniczy pozostawia ślady na powierzchni gaszenia. Do serwerowni są polecane gaśnice co2 śniegowe, działają one używając sprężonego co2 przez co nie zastawiają śladów, jednak są dosyć kosztowe w zakupie. Innym rodzajem gaśnic są  gaśnice wodne mgłowe, skonstruowane są one na bazie wody ( mówimy tutaj o środku gaśniczym) Każdy z typów gaśnic posiada zalety i wady. Na gaśnicy naklejone jest oznaczenie z odpowiednimi grupami pożarów do których przeznaczona jest gaśnica. Jeśli mamy wątpliwości możemy zasięgnąć porady w sklepie przeciwpożarowym.  

gaśnice proszkowe

Jaką apteczkę wybrać?

Wiele apteczek różni się od siebie wyposażeniem. Oczywiście nie każda apteczka jest uniwersalna. Powinniśmy zastanowić się w jakich okolicznościach może być użyta apteczka a następnie dobrać ją do naszych potrzeb. W sklepach dostępne są apteczki samochodowe przeznaczone do udzielenia pomocy podczas wypadków uczestników ruchu drogowego. Możemy również znaleźć apteczki pierwszej pomocy przemysłowe. Instalowane są one zazwyczaj w firmach i zakładach produkcyjnych na ścianach. Obudowa takiej apteczki wykonana jest z metalu dzięki temu jest bardziej wytrzymała od apteczki plastikowej. Istnieją również mniej popularne rodzaje apteczek pierwszej pomocy. Między innymi apteczki autobusowe czy apteczki w góry lub mini apteczki.

Szafki i skrzynki na gaśnice czy potrzebne?

Często mamy problem z niepowołanym naruszaniem sprzętu gaśniczego na naszym obiekcje. Rozwiązaniem są tutaj szafki na gaśnice oraz hydranty. Dzięki zamknięciu szafki oraz umieszczeniu kluczyków za szybką możliwe jest użycie gaśnicy szybko a zarazem gaśnica jest chroniona przed osobami nie powołanymi. Innym dostępnym popularnym produktem są kasetki z miejscem na klucz ewakuacyjny. Najważniejsze by chronić nas oraz innych a gdy pożar już wystąpi mieć pod ręką sprzęt przeciwpożarowy, który umożliwi tam skuteczne opanowanie sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *