polisolokaty axa
Edukacja,  Biznes,  Prawo

Polisolokaty – jak ubezpieczyciele zarobili na klientach?

Dlaczego ludzie zakładali polisolokate?

Wiele osób z nas słyszał o temacie polisolokat. W 2018 roku w wszystkich mediach było głośno o ubezpieczycielach i klientach ubezpieczalni, którzy wzięli polisolokaty. Wiele spraw toczy się do dzisiaj. W artykule dowiesz się czy da się odzyskać jeszcze pieniądze z polisolokat.

Każdy z nas marzy o zysku pasywnym, czyli raz wykonana praca daje nam stały dopływ gotówki. W jakiś stopniu lokata do dochód pasywny, ponieważ jeśli mam odpowiednią ilość kapitału co miesiąc będziemy zarabiać. Wiadomo, że ile zarobimy zależy od oprocentowania, które wacha się w różnych przedziałach czasowych.

Ubezpieczycie widząc, że ludzie często decydują się na otwarcie lokat, zaproponowali taki produkt finansowy jak polisolokaty. Przez to klienci mogli otworzyć lokatę wraz z polisą na życie. Pomysł był bardzo trafiony i wiele osób zdecydowało się na otworzenie polisolokaty w banku. Wszystko było w porządku do momentu chęci zamknięcia konta polisolokaty.

polisolokaty.info

Dlaczego polisolokaty się nie opłacają?

Jak to na ogół bywa umowy w ubezpieczalniach i bankach są długie i napisane specjalistycznym językiem. Co sprawia, że wiele osób ich nie czyta. Tak, też było w tym przypadku. Okazało się, że jeśli chcemy zakończyć umowę z ubezpieczycielem musimy ponieść koszt opłaty likwidacyjnej.

W zależności od ubezpieczyciela koszty opłaty likwidacyjnej były różne. Lecz jednoznacznie można stwierdzić, że opłaty były wysokie i mogły wynosić nawet 90% wpłaconych pieniędzy. Najwięksi ubezpieczyciele jak Axa, generali, Getin bank oferowali polisolokaty przez bardzo długi czas, jednak finalnie jest coraz mniej klientów z uwagi na znajomość ryzyka z związanego z polisolokata.

Jak rozwiązać problem polisolokaty?

By odzyskać pieniądze z polisolokaty należy zgłosić się do miejsca takiego jak kancelaria polisolokaty. Wtedy prawnicy skierują pozew do sądu o odszkodowanie i wypłatę wpłaconych środków na konto polisolokaty.

Dużo klientów decyzją sądu odzyskało środki z polisolokaty, ponieważ wyrok zmuszał ubezpieczycieli do wypłaty przez nie działanie zgodnie z prawem. Sądy coraz częściej przyznają racje klientom więc warto zgłosić się do kancelarii, która poprowadzi twoją sprawę oodzyskanie pieniędzy z polisolokaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *