Uncategorized

Prawo jazdy na automat – czy jego cena jest niższa? Czy warto je zrobić?

Kurs na prawo jazdy kategorii B, który upoważnia do prowadzenia pojazdu z automatyczną skrzynią biegów, cieszy się coraz większą popularnością. Czy jest to łatwiejszy sposób na uzyskanie prawa jazdy? Czy cena kursu i samego egzaminu jest niższa, niż w przypadku samochodu ze skrzynią manualną?

Czy prawo jazdy na automat różni się wyglądem od zwykłego?

Jeśli zdecydujemy się na zrobienie prawa jazdy z automatyczną skrzynią biegów, wówczas na naszym dokumencie widoczny będzie kod “78”. Jest to dodatkowa adnotacja, która mówi o tym, że kierowca upoważniony jest wyłącznie do kierowania pojazdem z automatem i nie może prowadzić auta z klasyczną, manualną skrzynią. 

Dla kogo jest dobre prawo jazdy na samochód z automatem?

Zdobycie uprawnienia do prowadzenia pojazdu z automatyczną skrzynią biegów to dobra opcja dla osób, które nie opanowały jeszcze perfekcyjnie jazdy autem, w którym trzeba biegi zmieniać samodzielnie. Jest to również rozwiązanie dla tych, którzy nie mają zbyt podzielnej uwagi, aby jednocześnie patrzeć na znaki i światła drogowe oraz sterować biegami. 

Prawo jazdy na samochód z automatem to także rozwiązanie dla osób mających problem ze sprawnością. Samochód automatyczny nie posiada sprzęgła, którego trzeba podczas jazdy używać w samochodzie z “manualem”.

Prawo jazdy na automat. Czy są jakieś ograniczenia? Co grozi nam za jazdę autem ze skrzynią manualną?

Jeśli zdecydujemy się na zdanie prawa jazdy na automat, musimy liczyć się z tym, że będziemy mogli prowadzić tylko takie auto. Może okazać się to czasem kłopotliwe, na przykład gdy pożyczamy od kogoś samochód, który akurat ma manualną skrzynię, albo gdy chcemy podwieźć kogoś znajomego jego samochodem.

Nie warto wówczas ryzykować. Gdy zostaniemy przyłapani na gorącym uczynku, grozi nam za takie wykroczenie mandat w wysokości 500 zł

Czy prawo jazdy na automat zamyka nam drogę do zdobycia uprawnień na prowadzenie auta ze skrzynią manualną?

Nie, absolutnie. Posiadanie prawa jazdy na automat nie odbiera nam możliwości zdania kolejnego egzaminu i uzyskania uprawnień na prowadzenie również samochodu ze skrzynią manualna. Można skorzystać z jazd doszkalających w naszym ośrodku, które bezbłędnie przygotują do egzaminu.

Prawo jazdy na automat. Jaka jest jego cena?

Mamy dla Was w ofercie bardzo profesjonalny kurs, który przygotuje do zdania egzaminu na prawo jazdy kategorii B, autem wyposażonym w automatyczną skrzynię biegów. Uprawnia on do kierowania pojazdem, który nie przekracza masy 3,5 tony. 

Program szkolenia obejmuje 30 godzin zajęć teoretycznych oraz 30 godzin zajęć praktycznych. Koszt kursu nie różni się praktycznie od kursu na skrzyni manualnej – prawo jazdy na automat.

Kurs na prawo jazdy na automat jest tylko o 100 zł droższy od kursu na egzamin na pojazd manualny. Jego cena wynosi 3390 zł. Płatności można dokonać w 3 transzach, w trakcie trwania kursu.

Oferujemy także atrakcyjną cenę dla osób, które wracają do jazdy samochodem po dłuższym czasie – cena kursu na prawo jazdy na automat wynosi wówczas 2450 zł. W pakiecie tym znajduje się 20 jazd doszkalających ulicami Warszawy.

Nasze zajęcia teoretyczne można wygodnie odbyć w formie wykładów online – opcja wprost stworzona dla zabieganych osób, które nie mają czasu na przychodzenie do szkoły stacjonarnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *