Zdrowie

Syrop z tymianku – podwójny sposób na kaszel

Zima to doskonały czas na eksperymentowanie z ziołolecznictwem. Dla większości z nas, sezonowe infekcje oznaczają, że ​​szukamy naturalnych, roślinnych sposobów na ból gardła i uciążliwy kaszel. Syrop z tymianku już od wielu lat cieszy się sporą popularnością. Nie od dziś bowiem wiadomo, że wyciąg z ziela tymianku działa bakteriobójczo, wykrztuśnie, a także przeciwskurczowo – co oznacza, że ​​rozluźnia zalegający w drogach oddechowych śluz, aby ułatwić odkrztuszanie i pomaga zmniejszyć liczbę mimowolnych napadów kaszlu.

Czy kaszel trzeba powstrzymać?

Żyjemy w czasach, w których większość z nas chce po prostu szybko zwalczyć wszelkie objawy chorobowe, takie jak uciążliwy kaszel. Ale czy naprawdę powinniśmy powstrzymywać kaszel? Kasłanie to naturalna obrona organizmu. Zazwyczaj kaszel rozpoczyna się z jakiegoś powodu, po to, aby usunąć śluz i zanieczyszczenia z naszego układu oddechowego. Jeśli kaszel z przeziębienia jest produktywny, nie wpływa negatywnie na nasze życie i nie towarzyszy mu gorączka – większość lekarzy sugeruje, aby nie tłumić kaszlu. 

Warto pamiętać, że jeśli szukasz syropu na kaszel, który w 100% wyciszy Twój kaszel – to nie jest to dobre rozwiązanie. Należy wspomagać obronne procesy organizmu, a nie działać przeciwko nim! Warto sięgnąć po produkty, które posiadają właściwości kojące i pomogą uspokoić kaszel (napady kaszlu nie będą tak gwałtowne). Syrop na kaszel powinien sprawić, że kaszle się po prostu lepiej i rzadziej. 

Jak działa syrop z tymianku?

Syrop z tymianku wykorzystuje silny, naturalny środek na kaszel, który działa na dwa różne sposoby. Już od wielu lat – wyciąg z ziela tymianku jest przydatny na uciążliwy kaszel, ponieważ działa wykrztuśnie, a także przeciwskurczowo – co oznacza, że ​​rozluźnia śluz, aby ułatwić odkrztuszanie oraz pomaga zmniejszyć liczbę napadów kaszlu.

Wyciąg z ziela tymianku to domowy sposób na pierwsze objawy przeziębienia. W przypadku kaszlu, syrop na bazie tymianku:

  • umożliwia skuteczne odkrztuszanie śluzu,
  • rozkurcza zaciśnięte oskrzela,
  • rozrzedza śluz zalegający w drogach oddechowych,
  • ujawnia działanie dezynfekujące,
  • można go wykorzystać na kaszel suchy i mokry.

Syrop na kaszel z tymiankiem 

Warto pamiętać, że dostępne bez recepty, naturalne syropy na kaszel stosowane w leczeniu objawów przeziębienia są wykonane z prostych, roślinnych składników przykładem jest syrop Bronchostop. Gotowy syrop z tymianku to produkt leczniczy zawierający 100% ziołowe substancje czynne. Trzeba mieć na uwadze fakt, że ten syrop na kaszel z tymiankiem został skomponowany tak – aby złagodzić, nie tłumić kaszel. 

Syrop z tymianku można również przygotować samodzielnie – z suszu ziołowego lub z zielonych listków rośliny. Zrobienie tego syropu jest tak proste, jak zaparzenie mocnej herbaty. Jednak  dawkowanie syropu z tymianku jest ściśle sprecyzowane. U osób dorosłych limit dziennej dawki wyciągu z ziela tymianku to około 8 g. Należy wiedzieć, że istnieją doniesienia o skutkach ubocznych jakie występują przy intensywnym stosowaniu wyciągu z tymianku. Z tego powodu, podawanie syropu z tymianku dzieciom i osobom cierpiącym na przewlekłe choroby – zawsze należy skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.  

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *