Uncategorized

Mikrofiltracja oleju hydraulicznego – dlaczego warto?

Olej hydrauliczny, znajdujący się w eksploatowanych ponad normę układach hydraulicznych, wymaga stałej kontroli i wymiany. To jednak nie wszystko, co możemy zrobić dla efektywniejszej pracy fabryk, zakładów produkcyjnych oraz wytwarzania surowców. Dlaczego obecnie filtracja oleju hydraulicznego zaliczana jest do zabiegów, na które zwraca się szczególną uwagę jeśli chodzi o pracę pomp, rur, zaworów, węży, a także wszelkich wymienników ciepła i zbiorników do magazynowania olejów? 

Na czym polega mikrofiltracja oleju? 

Mikro zanieczyszczeń, które pojawiają się w oleju z czasem, a nawet spora ich część obecna jest już przy pierwszym zastosowaniu surowca, nie da się usunąć za pomocą klasycznego filtra. Filtrowanie olejów hydraulicznych spowalnia procesy korozyjne zachodzące w obwodach, a także korzystnie wpływa na ich wydajność. Dzięki mikrofiltracji daną partię oleju można w przemyśle stosować o wiele dłużej, niż w planowanych zakresach. W parze z wydłużeniem czasu zastosowania oleju idzie także zwiększona żywotność i długość pracy silników odpowiedzialnych za zarządzanie maszynami przemysłowymi. Okazuje się, że trwałość stosowanego oleju może być znacznie dłuższa, niż się wstępnie szacuje. Badania wykazały, że właściwości chemiczne zanikają w olejach nowej generacji znacznie wolniej, niż w ich odpowiednikach znanych 20 lat temu. Procesom mikrofiltracji poddawać można oleje nie tylko hydrauliczne. Nadają się do tego także oleje maszynowe, turbinowe oraz przekładowe. 

Mikrofiltracja oleju – co zyskujemy? 

Dzięki fachowo przeprowadzonej mikrofiltracji oleju hydraulicznego możemy: 

  • zwiększyć nasze oszczędności – rzadziej nabywamy zapas nowego oleju, nie musimy także ponosić kosztów wymiany filtrów na nowsze 
  • zaobserwować dłuższy czas i lepszą jakość pracy urządzeń, które nie niszczeją na skutek zastoju
  • cieszyć się mniej głośną i nieinwazyjną pracą silników, dzięki czemu one same zachowują dłuższą sprawność
  • zaoszczędzić na naprawach i przeglądach technicznych maszyn 
  • procesy spalania zmniejszyć nawet o 20%, co jeszcze 15 lat temu nie byłoby tak oczywiste, zmniejszamy również emisję spalin do środowiska i to w znacznym stopniu, bo nawet do ponad 90%

Mikrofiltracja oleju – komu się ją poleca? 

Mikrofiltracja oleju hydraulicznego polecana jest każdemu, kto w warunkach domowych lub przemysłowych chce zaoszczędzić na kosztach eksploatacji maszyn, urządzeń zasilających przestrzeń swoją energią. Szczególną uwagę na przemyślane i ekonomiczne stosowanie oleju hydraulicznego powinni zwrócić wszyscy zwolennicy nowoczesnych rozwiązań w postaci fotowoltaiki. Tutaj, oszczędność oleju w kwestii przepływu energii będzie niezwykle istotna dla całej inwestycji, która nie należy do najtańszych. Zwłaszcza od momentu, gdy wraz z początkiem 2022 roku zmieniły się zasady otrzymywania dotacji na domową lub przemysłową fotowoltaikę. Inwestowanie w systemy naprawcze może poważnie nadwyrężyć cały budżet. Lepiej od razu decydować się na okresową mikrofiltrację oleju, by uniknąć przykrych niespodzianek. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *